طراحی سایت در کرج

در دنیای امروز به عینه شاهد تغییر مسیر کسب و کارها از روش سنتی به اینترنتی هستیم. تا چندی پیش کمتر فروشگاهی دارای وب سایت اینترنتی بود اما امروزه فضای مجازی سهم بسزایی در خرید و فروش فروشگاه های سنتی دارد!

چنانچه هرچه سریعتر فروشگاه‌های سنتی، کسب و کار خود را د فضای مجازی رونق ندهند، شاهد رکود شدیدی در بازار خود خواهند بود و به همین دلیل بسیاری از صاحبان کسب و کارهای مختلف به فکر طراحی سایت اختصاصی برای خود افتاده‌اند. اما آیا می‌توان بدون اطلاعات اقدام به طراحی سایت نمود؟

بی شک داشتن یک وب سایت بهینه و قدرتمند نیازمند داشتن اطلاعات جامع در این زمینه است و حتی اگر انجام دادن امورات وب سایت را به شرکت های معتبر در این زمینه سپرده باشید بازهم باید به صورت سطحی با برخی بخش های سایت خود آشنایی داشته باشید.

طراحی سایت به عبارتی استارت کار شما خواهد بود و بستری برای به نمایش گذاشتن خدمات شما مهیا خواهد ساخت. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

طراحی سایت را از کجا شروع کنیم؟

در ابتدا باید تعریفی درباره طراحی سایت داشته باشیم. طراحی سایت به کلیه مراحلی گفته می‌شود که سبب پدید آمدن یک پایگاه اینترنتی به جهت معرفی شرکت، اطلاع رسانی، ارائه محصولات، اخبار و… می‌شود.

طراحی سایت مراحل مختلفی دارد که از جمله مهمترین مراحل آن می‌توان به: طراحی ریسپانسیو (طراحی برای حالت نمایش بر روی صفحات بزرگ، دسک‌تاپ، تبلت و موبایل)، طراحی گرافیک، تولید محتوا و رعایت کلیه اصول سئو اشاره کرد.

پلتفرم های زیادی مانند وردپرس وجود دارند تا به شما کمک کنند با حداقل دانش برنامه نویسی، طراحی سایت خود را بتوانید به راحتی انجام دهید ولی برای طراحی سایت اختصاصی قطعا نیاز به دانش زبان برنامه نویسی خواهید داشت.

توجه داشته باشید که گاها با یک اشتباه کوچک، آسیب هایی به وب سایت وارد می‌کند که مستلزم صرف زمان و هزینه های بالاست؛ به همین دلیل بهتر است با استخدام افراد ماهر و یا سپردن کار به آنها، کار حرفه‌ای و بدور از دغدغه‌ای را داشته باشید.

چرا طراحی سایت مهم است؟

امروزه همگان به دنبال جامع ترین مراکز برای خرید و یا دریافت خدمات هستند. برای درک بهتر این مطلب، خود را به جای مشتری بگذارید. آیا شما یک وب سایت بدون خدمات پشتیبانی و با خدمات اندک را برای خرید محصول خود انتخاب می کنید یا وب سایتی که امکان دسترسی به پشتیبانی آنلاین دارد؟

طبیعی است که هر فردی جامع ترین مرکز را برای دریافت خدمات و یا خرید انتخاب خواهد کرد. در حال حاضر افراد بسیاری حتی خریدهای سوپرمارکتی خود را نیز به صورت آنلاین انجام می‌دهند.

پس چنانچه در راه اندازی وب سایت برای کسب و کار خود دست نگه‌دارید؛ در آینده‌ای نچندان دور شاهد از بین رفتن سود کسب و کارتان خواهید بود. اما چنانچه برای راه اندازی وب سایت عزم و جزم کرده‌اید، باید بدانید که این کار نیز مانند راه اندازی یک شعبه بوده و دارای هزینه است.

نمونه-کار-طراحی-سایت

مراحل طراحی سایت

طراحی وب سایت مراحل مختلفی دارد که باید کلیه این مراحل را ریز به ریز به انجام برسانید. در ادامه هریک از مراحل طراحی وب سایت را مورد بررسی قرار داده ایم:

 • طراحی ظاهر سایت
  قبل از هرگونه اقدامی ابتدا یک المان کلی از وب سایت خود در نظر بگیرید. نمای وب سایت شما باید با توجه به نوع سایت و نیاز مشتریان شما انتخاب شود و طراحان وب سایت با انتخاب بهترین و زیباترین طرح ها متناسب با کسب و کار شما آشنایی دارند.
 • طراحی اولیه سایت به صورت گرافیکی
  پس از اینکه محل قرارگیری عناصر مختلف ساید در مرحله اول تعیین شد نوبت به طراحی سایت می رسد. به گونه ای که در این مرحله با توجه به نوع کسب و کار شما، نرم افزارهای مختلف جهت انجام امورات گرافیکی به کار گرفته می شوند.
 • انتخاب زبان و پلتفرم طراحی سایت
  روش های مختلفی برای مدیریت وب سایت وجود دارد که هریک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را خواهند داشت. سیستم های مدیریت محتوا اغلب در قالب وردپرس و یا فریم ورک انتخاب می‌شوند که انتخاب هر یک بستگی به نیاز و همچنین هزینه های مورد نظر مشتری خواهد داشت.
 • مرحله نهایی
  راه اندازی وب سایت و ارائه به مشتری جهت بررسی و رفع مشکلات احتمالی توسط تیم برنامه نویسی. در این مرحله کار طراحی سایت به اتمام رسیده و پس از تایید کارفرما، وب سایت آماده ورود به فرایند سئو سایت می‌شود.

انواع طراحی سایت

وب سایت ها در حالت کلی به دو نوع استاتیک و دینامیک دسته بندی می‌شوند که هریک از آنها ویژگی های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند که در ادامه به بررسی آن پرداخته ایم:

 • سایت استاتیک: اینگونه سایت ها همانطور که از نام آن پیداست حالت پویا نداشته و کلیه مطالب به یکباره بر روی صفحات مختلف آن بارگذاری می شوند. توجه داشته باشید که در این نوع سایت ها هرگونه تغییر باید به دست طراح و یا کارشناس وب سایت انجام شود.

این نوع طراحی سایت متعلق به وب 2 بوده و در حال حاضر منسوخ شده است ولی گاها اینگونه سایت هارا مشاهده می‌کنیم.

 • سایت دینامیک: طراحی سایت دینامیک یا پویا به سایت‌هایی گفته می‌شود که از تکنولوژی های جاوااسکریپت و ajax استفاده می‌کنند و زمانی که شما با این وب سایت ها کار می‌کنید احساس سرعت بالایی دارید چراکه تمامی کارها سمت شما انجام می‌شود و برای هرکاری به سرور درخواست داده نمی‌شود.

وظایف طراح سایت چیست؟

زمانی که طراحی سایت را بر عهده می‌گیرید (با توجه به پلتفرم و نوع برنامه نویسی)، تمامی مسئولیت های بهینه سازی کد، ریسپانسیو و هرآنچه به سایت مربوط می‌شود بر عهده شما است و این وظیفه تا زمانی با شماست که کار برنامه نویسی تمام شود. درصورت اتمام کار برنامه نویسی، باید قرارداد پشتیبانی عقد شود.

اگر وب سایت شما بر پایه وردپرس یا پلتفرم هایی نظیر آن توسط فرد یا شرکت دیگری ایجاد شده باشد، انتقال پشتیبانی آن به فرد یا شرکت دیگر کاری نسبتا دشوار است ولی اگر از صفر سایت شما کد نویسی شده باشد به هیچ عنوان کسی پشتیبانی سایت شمارا بر عهده نخواهد گرفت.

طراحی سایت به روش دوم کاری بسیار سخت است و روش های بهینه سازی و کدنویسی هرفرد با فرد دیگر متفاوت است، به همین شرکت ها ترجیح می‌دهند بجای درگیر شدن با کد دیگری، خودشان سایت را بازنویسی کنند.

پس تا زمانی که تا این سطح بزرگ نشده‌اید و نیاز به این مدل سایت ها ندارید، سمت آن نروید و اگر به این سمت رفتید؛ تیم طراحی سایت خود را حتما داشته باشید.

انواع طراحی سایت

انواع وب‌سایت

برخی از شرکت های برنامه نویسی، سایت ها را بر اساس اصناف دسته بندی می‌کنند که کار درستی نیست برای مثال سایت املاک با سایت لیفتراک و تجهیزات انبارداری فرقی ندارد و تنها تفاوت آنها در تولید محتوای آنهاست.

پس با این دید، بهتر است سایت ها را با توجه به نوع کارشان مشخص کرد که عبارت‌انداز:

 • فروشگاه اینترنتی
 • پابلیشر (منتشر کننده محتوای متنی مانند دیجیاتو، زومیت و …)
 • لیدجِنِرِیشِن (وب سایت های شرکتی مانند همین وب سایت)
 • و …

جدایی از انواع بالا، یکسری نیازمندی ها را نیز باید داشته باشید که هزینه آن مربوط به برنامه نویسی و طراحی سایت شما نمی‌شود و آن، هاست (فضای میزبانی وب سایت شما) و دامنه (نامی که سایت شما قرار است با آن اسم دیده شود) است.

بسیاری از شرکت ها بخاطر حذف هزینه های اضافی و سود بیشتر، معمولا سایت شمارا بر روی هاست های خود قرار می‌دهند. شما می‌توانید هاست و دامنه خود را از هرجایی که مایل بودید تهیه کرده و در اختیار این  شرکت ها قرار دهید.

توجه داشته باشید که سرعت پاسخ گویی، زمان پایداری سرور، پشتیبانی و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که باید در زمان انتخاب سرور به آن توجه کنید. پس از انتخاب سرور، باید با توجه به نوع وب سایت مورد نظر، از فضای اشتراکی یا هاست اختصاصی استفاده کنید.

به دلیل همین پیچیدگی ها است که بسیاری این بخش را نیز به خود شرکت های طراحی سایت واگذار می‌کنند تا در آینده شرکت مذکور دلیلی بر وجود مشکل در وب سایت از جانب شما نداشته باشد.

هزینه طراحی سایت

یکی از مهمترین مواردی که فکر کاربران را به خود مشغول می‌کند میزان هزینه‌های مورد نیاز برای طراحی سایت است. طراحی وب سایت هزینه‌های مخفی مختلفی داشته و به همین دلیل، تفاوت‌های چشمگیری برای طراحی وب سایت های مختلف شاهد هستیم. در ادامه برخی از مهمترین موارد تاثیرگذار بر هزینه طراحی سایت را بررسی کرده ایم:

هزینه دامنه سایت

دامنه سایت اجاره داده می‌شود و نمی‌توانید آن را به صورت دائمی خریداری کنید. قیمت گذاری دامنه ها به صورت بین المللی بوده و شما می‌توانید دامنه خود را از یک سال تا چندین سال را پیش خرید کرده و از آن استفاده کنید.

هزینه هاست

فضایی که سایت شما بر روی آن قرار می‌گیرد را هاست می‌گوییم. از آنجایی که هزینه نگهداری آن بسیار بالا بوده و نیاز به تخصص بالایی نیز است، برای خیلی از افراد و شرکت ها توجیه اقتصادی جهت نگهداری درون سازمانی آن نیست، به همین دلیل از شرکت ها واسط برای این کار استفاده می‌شود.

هاست هایی که توسط شرکت ها ارائه می‌شوند به دو حالت اشتراکی (یعنی چندین وب سایت همزمان بر روی یک سرور قرار  دارند) یا اختصاصی (یعنی یک ماشین مجازی به صورت اختصاصی برای شما ایجاد شده است) وجود دارند که میزان هزینه ماهانه و سالانه هرکدام بسته به نیازمندی های شما متفاوت است.

اگر به تازگی قصد راه اندازی وب سایت دارید و همچنین بودجه زیادی را برای این کار تخصیص نداده‌اید، بهتر است از هاست های اشتراکی استفاده کنید.

آیا سئو سایت باید در طراحی سایت انجام شود؟‎‌

یکی از بخش های مهم سئو سایت، سئو تکنیکال است که باید در زمان طراحی سایت به آن دقت زیادی داشت. به همین دلیل کسی که طراحی سایت شمارا بر عهده دارد، عملا کار سئو تکنیکال سایت شمارا نیز باید انجام دهد. این مورد با سئو داخلی و تولید محتوا متفاوت است.

هزینه تولید محتوا

از آنجایی که سایت برای دید اولیه نیاز به محتوا دارد، این محتواها یا به صورت آماده (لورم‌ایپسون) درج شده و یا کارفرما این مطالب را در اختیار برنامه نویس قرار می‌دهد تا در زمان طراحی، بجای استفاده از محتوای نامرتبط، از محتوای واقعی استفاده کند (توجه داشته باشید که تمامی این محتواها قابل ویرایش هستند).

اگر شما نمی‌دانید چه محتوایی قرار است در وب سایت شما قرار بگیرد و یا قصد دارید این کار را بر عهده تیم برنامه نویس قرار دهید؛ هزینه تولیم محتوا نیز به هزینه های طراحی سایت شما افزوده خواهد شد.

طراحی سایت اختصاصی

اولی چیزی که به ذهن خیلی ها می‌رسد، استفاده از قالب های آماده است ولی آیا مشتریان دی‌جی کالا با مشتریان بانی‌مد یکی هستند؟ هر کسب و کاری بسته به کار و مشتریانش دارای هویتی منحثر به فرد است و به همین دلیل است که طراحی سایت های حرفه‌ای زیاد به کار شما نخواهد آمد.

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل ممکن، محصولات و خدمات خود را در اختیار مشتریان قرار داده تا بتوانید آنهارا به کاری که در نظر دارید دعوت کنید (خرید محصولات، تماس، دریافت خدمات و …)، باید طراحی اختصاصی متناسب با نیاز کاربران خود داشته باشید.

هزینه پشتیبانی سایت

پشتیبانی وب سایت یکی از کارهایی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. داشتن یک پشتیبان حرفه ای به موفقیت وب سایت شما کمک بسزایی خواهد کرد و میزان هزینه آن کاملا توافقی است.

شرکت ما به منظور جلب رضایت مشتریان خود اقدام به ارائه کلیه خدمات ذکر شده با نازلترین میزان قیمت ها نموده و از این رو می‌توانید طراحی سایت خود را بدون هیچگونه نگرانی به کارشناسان شرکت ما بسپارید.

© کپی رایت 1401؛ تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دنیای دیجیتالی است.