مقالاتوبلاگ

سئو چیست؟

توسط ۰۹/۰۱/۱۳۹۸ بدون نظر
جدول تناوبی فاکتورهای سئو

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که در رتبه های برتر گوگل باشید؟

شما با رعایت کردن قوانین و المان های سئو (Search Engine Optimization) و آگاهی از نحوه عملکرد گوگل، شما به راحتی می توانید به رتبه های برتر گوگل دست پیدا کنید.

تصور کنید که شما وارد یک کتابخانه ای شده اید و کتابی را ( با اطلاعاتی نظیر؛ نام کتاب، عنوان کتاب و نویسنده) سفارش می دهید، این کتاب در کمتر از یک دقیقه در دستان شما خواهد بود. حالا اگر تنها قسمتی از محتوای آنرا به کتابدار می گفتید و باقی اطلاعات را نمیدانستید، آیا باز به همین سرعت و دقت کتاب مورد نظر به دست شما میرسید؟

موتور های جستجو مانند گوگل دقیقا نقش همان کتابدار را برای شما بازی می کنند و نتایج درخواستی کاربران را با بالاترین دقت، در کسری از ثانیه به نمایش می گذارند.

موتور جستجوی گوگل با استفاده از کلمات کلیدی می توانید حدس بزند که شما به چه چیزی نیاز دارید تا آنرا به شما نشان دهد؛ برای مثال اگر عبارت “فشن” را جستجو کنید (به این دلیل که متن شما ناقص است) گوگل نتایج جستجوی عبارت “فشن چیست” را برای شما نمایش می دهد زیرا گمان میکند شما میخواستید بدانید که این عبارت چیست!.

سئو شامل چه المان هایی است

بهینه سازی وب سایت در کل شامل سه مورد اساسی می شود که باید آنها را رعایت کنید که عبارت اند از:

  1. سئو داخل سایت (the on page seo)
  2. سئو خارج سایت (the off page seo)
  3. خطاها (Violations)

این بخش ها هریک دارای زیر بخش های بسیار مهمی هستند که در مقالات دیگری به بررسی دقیق آنها خواهیم پرداخت.

توجه: این موارد تضمین نمی کنند تا شما در رتبه های برتر گوگل قرار داشته باشید. اگر شما محتوای کم ارزشی داشته باشید، با تعداد زیادی بک لیمک هم نمی توانید در رتبه های اول گوگل بمانید. تلفیق مواردی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، به بهبود رتبه شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

سئو داخل سایت – The on page seo

این بخش شامل موارد زیادی می شود تا موجب افرایش بازدید و ماندگاری آنها در وب سایت شما می شود. جدایی از سئو تکنیکال که باید در این بخش اجرا شود عوامل زیادی مانند طراحی رابط کاربری (ui)، تجربه کاربری(ux)، تجربه مشتری(cx) و بسیاری موارد دیگر در ارتقای وب سایت شما سهیم هستند.

ویرایش کد های html، تولید محتوای باکیفیت، برچسب گذاری ها و اسکیما ها بخشی از این موارد می باشند که همگی در سئو داخل سایت انجام می شوند.

سئو خارج سایت – The off page seo

بسیاری از افراد سعی می کنند کسب وکار خود را در سایت خودشان معرفی کنند ولی سئو خارج سایت این پیشنهاد را به شما می دهد تا خود را در خارج از وب سایت خود، مانند شبکه های اجتماعی، گروه ها و انجمن ها، سایت های دیگران و مانند اینها معرفی کنید.

جریمه ها و یا پنالتی های گوگل

احترام گذاشتن و پیروی کردن از قوانین موتور های جستجو بهترین روش برای رسیدن به بهترین نتایج موتور های جستجو است که این قوانین مواردی مانند تولید محتوا متنی، محتوای ویدئویی، نقشه، تصاویر و … را شامل می شود.

یکی از مواردی که این روز ها بیشتر وب سایت ها به واسطه آن جریمه می شوند، عدم تطابق محتوا با کلمه کلیدی شما و محبوب نبودن آن برای مخاطبان شما است که موجب کم شدن قدرت وب سایت شما می شود.

 

این مقدمه ای برای بررسی کلی و آشنایی با اصول سئو بود. موارد موجود در جدول فوق را می توانید در فصل های زیر مطالعه و مورد بررسی قرار دهید.

فصل ۱: فاکتور های تولید محتوا

فصل ۲: ساختار سایت

فصل ۳: بهینه سازی کد های html

فصل ۴: افزایش رتبه سایت

فصل ۵: لینک سازی

فصل ۶: شخصی سازی سایت

فصل ۷: مهندسی شبکه های اجتماعی

فصل ۸: جریمه های گوگل

راهنمای سئو

راهنماهای ارزشمند بسیار زیاد دیگری نیز برای افرادی که به تازگی کار سئو را شروع کرده اند وجود دارد که یکی از آنها راهنمای سئو برای مبتدی ها است؛ همچنین شما می توانید مقالات ” سئو برای تازه کاران ” که توسط وب سایت moz.com منتشر شده است را نیز مطالعه کنید ولی یکی از توصیه های ما به شما خواندن مقاله بازاریابی جستجو برای کسب و کار های کوچک است.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / ۵٫ Vote count:

ارسال نظر