مقالاتوبلاگ

چگونه از KEI می توانیم برای بهینه سازی کلمات کلیدی سایت خودمان استفاده کنیم؟

توسط ۰۸/۰۱/۱۳۹۸ بدون نظر
kei چیست

آیا تا به حال فکرکرده اید چگونه می توان کلمات کلیدی مناسبی پیداکرد تا به واسطه آنها، هم در رتبه های برتر گوگل باشید و هم درآمد خوبی برای کسب و کار خود کسب کنید؟

روش های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد که یکی از معروف ترین آنها روش KEI یا همان Keyword Eficiency Indexing است که شما با این روش می توانید کلمات کلیدی بسیار مفید خود را بیابید، کلماتی که برای آنها باید مقاله ایجاد شود را شناسایی کنید و بر روی کلمات کلیدی ای که برای شما سود آوری بیشتری خواهند داشت سرمایه گذاری کنید.

آیا کلمه کلیدی شامل شاخص های کلیدی هستند؟

یکی از شاخص های بسیار ضروری برای بهینه سازی موتور های جستجو KEI است. این شاخص یک المان ریاضی است که برای تمامی کسب و کار ها بازخورد مناسبی ندارد و تنها برای کسب و کار هایی مناسب است که دارای مخاطبان بالایی در اینترنت است. شما بر روی کلمات کلیدی خود تحلیلی آماری داشته باشید تا بتوانید موفقیت کسب و کار خود را کاملا بررسی کنید.

فواید بررسی KEI

این مدل یکی از محبوب ترین الگوریتم ها برای وبمستران و متخصصین سئو در جهان است زیرا این الگوریتم به شما کمک خواهد کرد تا کلمات کلیدی با ترافیک بالا را به راحتی شناسایی کنید تا با کمک آنها به ترافیک های ارگانیک بالا دسترسی پیدا کنید.

شما با تهیه لیست KEI خود به واسطه تحلیل رقبا می توانید با کلمات مناسب سایت خود را بهینه کنید تا از سایر رقبای خود یک سر و گردن بالاتر باشید.

چگونه می توان از KEI استفاده کرد

محبوب ترین روش محاسبه KEI معادله ریاضی (a^2/e) است که در آن، A بیانگر میزان جستجوها در بازه زمانی مشخص است و E نشان دهنده میزان جستجو بر اساس کلمه کلیدی ای خاص است.

بهترین حالت، پیداکردن کلمات کلیدی پرمخاطب با میزان رقابت کم است که شانس بودن در رتبه های برتر SERP را تا حدامکان بالا ببرد.

در زیر سه کلمه کلیدی داریم که توسط ابزار google keyword planner می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم.

  • دسته گل عروس
  • باکس گل
  • تاج گل

نکته: از آنجایی که کشور  ایران تحریم است، شما در قسمت انتخاب کشور، گزینه جستجو در تمامی کشور ها را انتخاب کنید و کشور هایی مانند افغانستان، پاکستان و … که دارای زبان مشایه هستند را فیلتر کنید تا بتوانید نتیجه مناسب تری را بدست بیاورید.

 

آنالیز کلمه کلیدی دسته گل عروس

حالا آمار ایجاد شده را می توانید دانلود کنید!

همانطور که ملاحظه می کنید، این کلمات بسیار پر جستجو و رقابتی هستند. حالا میزان جستجو را به ازای هر کلمه کلیدی پیدا کنید و مانند زیر در اکسل وارد کنید.

 

فرمول KEOI

 

همانطور که ملاحظه می کنید، یهترین کلمه کلیدی برای ساخت کمپین، کلمه کلیدی “باکس گل” است چرا که طبق محاسبه ای که انجام دادیم مقدار KEI آن برابر ۰٫۰۰۱۱ شده است.

توجه: برخی از افراد این فرومول را به صورت معکوس ( KEI = E/A^2 ) اجرا می کنند. توجه داشته باشید که اگر از این روش استفاده می کنید، مقدار برگردانده شده با مقداری که در بالا ذکر کردیم کاملا متفاوت خواهد بود.

هدف اولیه KEI محاسبه کردن میزان جستجوی کلمات کلیدی در موتور های جستجو است. این فرمول به شما کمک می کند تا نرخ اثربخشی کلمات کلیدی خود را محاسبه کنید، ولی برخی از افراد نیز از فرمول ” (KEI = (P^2/C ” استفاده می کنند.

در این فرمول، P نمایش دهنده میزان محبوبیت کلمه کلیدی و C نشان دهنده میزان رقابت بر روی کلمه کلیدی مورد نظر است؛ ولی پیشنهاد می شود که میزان P را در بازه های زمانی مختلف اعتبار سنجی کنید تا این فرمول کارایی بسیار بالایی برای شما داشته باشد.

شما برای اندازه گیری بهتر KEI به یکسری شاخص های رقابتی برای اندازه گیری کلمات کلیدی نیاز دارید که برخی از آنها در زیر آمده اند:

  1. تعداد سایت هایی که به صورت عادی در نتایج جستجو می آیند.
  2. تعداد سایت هایی که با کلمه کلیدی خاص بالا می آیند (با علامت کوتیشن جستجو کنید)
  3. تعداد سایت هایی که عبارت کلیدی را در تایتل خود استفاده کرده اند.

آیا این کار ها را انجام دهیم؟ آیا این کار بر روی سطح تکنیکال جستجو ها تاثیر گذار خواهند بود؟ اگر اینگونه است، تا چه اندازه تاثیر گذار است؟

خبر بد این است که این فرمول کاملا دقیق نیست و برای تمامی کسب و کار های کار نخواهد کرد ولی روشی بسیار عالی برای بررسی میزان اثر بخشی کلمات کلیدی ما خواهد بود.

KEI یک روش بسیار موثر است که شما با استفاده از آن می توانید میزان اثر بخشی کلمات کلیدی هدف خود را بررسی کرده و برای رسیده به آن اهداف، کلمات خود را بهیه نمایید.

دلیل اول استفاده از این روش، کمک به سئو کار ها و مارکتر های تازه کار برای محاسبه کلمات کلیدی ارزشمند و بهینه سازی آنها جهت رسیدن به هدف است که باید در استفاده از آن محتاط باشند. این روش به تازه کار های این امکان را میدهد تا با انتخاب کلمات کلیدی مناسب و فعالیت بر روی آنها، به موفقیت دست یابند.

جمع بندی مطالب

یک ایده خوب برای استفاده از کلمات کلیدی KEI دسته بندی اناه بر اساس اهمیت آناه برای کسب و کار خودتان است. با این کار شما نه تنها با مشکل کمبود کلمه کلیدی مواجه نخواهید شد بلکه برای تهیه تقویم محتوایی و تقویم سئو بسیار کارا و اثربخش خواهد بود.

کلمات کلیدی ای که از طریق KEI بدست آورده اید را به سه دسته زیر تقسیم کنید:

در گروه اول که با رنگ سبز مشخص می شود، شما باید ۵ کلمه کلیدی برتر را برای کسب و کار خود محاسبه کنید.

گروه دوم شامل ۳۰ کلمه کلیدی برتر (بجز پبج کلمه کلیدی انتخابی شما) است که آنها را نیز باید با رنگ زرد مشخص نمایید.

گروه سوم، ۶۰ الی ۶۵ کلمه کلیدی را در بر می گیرد که کلمات کلیدی مکمل به شمار می آیند و این کلمات را نیز می توانید با رنگ های دیگر مشخص کنید.

شما باید چگالی کلمات کلیدی خود را بر اساس گروه اول بهینه سازی کنید و مطئن شوید چگالی کلمات کلیدی شما بین ۲ الی ۳ درصد است. شما می توانید از کلمات کلیدی زرد رنگ نیز در سراسر محتواهای خودتان استفاده کنید ولی در این کار زیاده روی نکنید و سعی در بهینه سازی آن داشته باشید.

داشتن یک لیست از کلمات کلیدی بسیار مفید است، اما کافی نیست! محاسبات KEI به شما دیدی عمیق تر و دقیق تر نسیت به کلمات کلیدی به شما می دهد تابتوانید تحلیل بهتری بر روی آنها داشته باشید. این بدان معناست که شما کلمات کلیدی و پررقابت را بتوانید بر اساسا میزان اثر بخشی آن بررسی و شناسایی کنید تا بتوانید بازدید های بیشتری را برای سایت خود به وجود بیاورید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / ۵٫ Vote count:

ارسال نظر