مقالاتوبلاگ

جریمه های گوگل

توسط ۱۴/۰۱/۱۳۹۸ بدون نظر
جریمه های گوگل

تا اینجای کار ما تنها درباره جنبه های مثبت فاکتور های موفقیت جدول تناوبی سئو با شما صحبت کردیم ولی باید بدانید که این کار جنبه های منفی ای هم دارد.

برخی از افراد تصور می کنند که بدون دلیل موجب پنالتی گوگل قرار گرفته اند ولی باید بدانید که موتور جستجوی گوگل به واسطه فاکتور های زیادی به یک سایت اعتبار می دهد و یا آنرا جریمه می کند.

بجای توضیحات بیشتر بهتر است برویم برخی از این فاکتور هارا باهم مرور کنیم:

محتوای ضعیف (Vt – ‘Thin’ or ‘shallow’ content)

براساس شکایت هایی که از گوگل به دلیل رتبه دادن به محتواهای ضعیف شده بود، در سال ۲۰۱۸ الگوریتم پاندای خود را آپدیت کرد. این الگوریتم محتواهای کم عمقی که دارای بخش بندی نبودند را مورد جریمه قرار داد.

یکی از روش هاییکه در ایجاد محتوای اسپم استفاده می شد، تولید محتوای اتوماتیک و بدون ساختار بود که این الگوریتم کل دامنه این دسته از سایت ها را مورد جریمه قرار داد. در حال حاضر فقط ارتباط محتوا با سایت اهمیت ندارد بلکه باید برای کاربران نیز ارزشمند باشد.

پنهان کردن محتوا (Vc – Cloaking)

آیا سایتی که شما به موتور های جستجو نشان میدهید مشابه آن سایتی است که مخاطبان شما آنرا میبینند؟ اگر شما مواردی را به موتور جستجو نشان میدهید که در سایت شما موجود نیست، به این کار پنهان سازی یا Cloaking گفته می شود و سایت هایی که این کار را انجام می دهند مورد جریمه گوگل قرار خواهند گرفت.

بمباران کلمات کلیدی (Vs – Keyword stuffing)

این یکی از تاکتیک های قدیمی ای است که در کتاب ها بیشتر از آن استفاده می شد ولی موتور های جستجو از این تکنیک ها بیزارند.

گوگل به شما اجازه می دهد تا کلمات کلیدی مورد نظر خود را در صفحات خود وارد کنید، حالا اگر ما ۱۰۰ بار کلمه کلیدی خود را در یک خط وارد کنیم، گوگل به آن ایراد میگیرد؟

این کار به بمباران کلمات کلیدی یا همان Keyword Stuffing مشهور است و شمارا در معرض جریمه گوگل قرار میدهد. اینکه چه زمانی ممکن است شما توسط گوگل جریمه بشید معلوم نیست ولی چیزی که قطعی است این است که گوگل اینگونه سایت هارا قطعا جریمه خواهد کرد.

برخی از سئوکار ها این کار را در پایین صفحات خود انجام میدهند و شاید نداند که این کار به جریمه شدن آنها منتهی می شود، پس هرچه سریع تر این مشکل را حل کنید.

مخفی کردن متن (Vh – Hidden text)

برخی از افراد کلمات کلیدی زیادی را در متن قرار میدهند و با کد های css این کد هارا به مخاطبان خود نشان نمی دهند، آیا شما نیز چنین کاری انجام میدهید؟

محتوایی که شما به گوگل تحویل می دهید باید با آنچه که کاربران مشاهده می کنند یکسان باشد، در غیر این صورت سایت شما توسط گوگل اسپم شناخته خواهد شد.

همانطور که میدانید گوگل تمامی کد سایت شما را می خواند، پس بسیار ساده لوحانست اگر گمان کنید اندازه فونت ، display =none و بسیاری از کد ها که شما برای این کار استفاده می کنید را تصور کنید گوگل متوجه نشود.

دزدی ادبی (Vd – Piracy/DMCA takedowns)

اگر سایتی مطالبی را از سایت دیگر بردارد و منبع را ذکر نکند، دزدی ادبی رخ داده است و طبق قانون انجمن صنعت ضبط آمریکا Recording Industry Association of America یا همان RIAA، جرم محسوب شده و سایت هایی که دارای DMCA یا  (Digital Millennium Copyright Act) زیادی هستند را مورد جریمه قرار خواهد داد.

این جریمه بسته به ابعاد آن شدیدتر خواهد بود و اگر سایت شما مورد جریمه گوگل قرار گرفته باشد، می توانید پیغام های گوگل از طریق پیغام های حساب Google Search Console خود مطلع شوید.

مزرعه لینک (Va – Ads/Top Heavy layout)

آیا تا به حال سایت هایی را ملاحظه کرده اید که تبدیل به باتلاقی از تبلیغات شده اند و شما نمی توانید محتوای مورد نظر خود را در آن پیدا کنید؟ مشکل کجاست؟

الگوریتم صفحه نمایش گوگل (Page Layout algorithm) سایت هایی را مورد هدف خود قرار میدهد که به تجربه کاربری آسیب میزنند و با تبلیغات های زیاد خود، کاربران را از خود نا امید می کنند.

خرید لینک (Vp – Paid links)

خرید بک لینک از سایت های دیگر یکی دیگر از روش های گوگل است، برای مثال سایت J.C penny با تبلیغات گسترده و ریپورتاژ های عمده ای که در وب سایت های بزرگ داده بود برای مدت ۳ ماه مورد جریمه گوگل قرار گرفت و این جریمه به گونه این بود که نیویورک تایمز در این باره مقاله ای منتشر کرد.

لینک سازی خارجی کار بسیار خطرناکی است و شما باید به قوانین گوگل احترام بگذارید تا بتوانید در کسب رتبه های برتر موتور جستجوی گوگل موفق شوید. برخی از افراد برای دور زدن این قوانین از لینک سازی احمقانه استفاده می کنند که موجب آسیب به سایت می شوند.

اگر شما تصور می کنید که این کار آسیبی به سایت شما نخواهد کرد می توانید امتحانش کنید.

لینک اسپم (Vl – Link spam)

برخی از افراد در برخی بلاگ ها و گروه ها چندی حساب کاربری ایجاد کرده اند و با نرم افزار هایی، این سایت ها را با انکرتکست مورد نظر (مثلا سئو سایت در کرج ) به سایت مورد نظر به صورت اتوماتیک لینک می دهند! آیا شما نیز چنین کاری کرده اید؟

در حقیقت شما سئو نکرده اید بلکه از روش های اسپم استفاده کرده اید و مورد تنفر کارفرما و موتور های جستجو قرار گرفته اید.

اگر شما این کار را انجام دهید، بیشتر امتیاز هایی که تصور میکردید به واسطه آن دریافت می کردید را به دست نخواهید آورد و در نهایت مورد پنالتی گوگل نیز قرار خواهید گرفت.

گوگل با به روز رسانی الگوریتم پنگوئن خود، سایت ها را با دقت بیشتری بررسی می کند و سایت هایی که این کار ها را انجام داده باشند مورد جریمه های سنگینی از جانب گوگل خواهند شد.

اگر شما سئو سیاه را انجام داده اید و یا گرفتار شرکت هایی که سئو سیاه انجام می دهدند شده اید، اصطلاحا سایت خود را وارد آب جوش کنید و لینک های ساخته شده را پاک کنید (disavow linkes) تا موتور های جستجویی مانند گوگل و بینگ به شما این اجازه را بدهند تا دوباره شروع کنید.

 

به شما تبریک میگیم! شما آموزش ابتدایی سئو را با موفقیت پشت سر گذاشتید و با اصول پایه ای سئو آشنا شدید. شما می توانید جدول تناوبی سئو را دانلود و با ذکر منبع در سایت خود منتشر کنید.

 

دسترسی سریع به سرفصل های آموزش پایه سئو:

فصل ۱: فاکتور های تولید محتوا

فصل ۲: ساختار سایت

فصل ۳: بهینه سازی کد های html

فصل ۴: افزایش رتبه سایت

فصل ۵: لینک سازی

فصل ۶: شخصی سازی سایت

فصل ۷: مهندسی شبکه های اجتماعی

فصل ۸: جریمه های گوگل

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / ۵٫ Vote count:

ارسال نظر