مقالاتوبلاگ

افزایش رتبه سایت

توسط ۱۳/۰۱/۱۳۹۸ بدون نظر
افزایش رتبه سایت

اگر موتور های جستجو می توانند بین سایت های معتبر و حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی تفاوت قائل شود، می تواند به صورت هوشمند نیز یک سایت را تعیین اعتبار کند، درست است؟ کاملا!

یکی از المان هایی که موجب موفقیت و یا حذف شما از موتور های جستجو می باشد، همان اعتبار سایت شما است!

قدرت سایت (Ta – Authority)

آیا سایت شما قوی است؟ آیا شما یک سایت مرجع در زمینه کسب و کار خود هستید؟

واقعا کسی نمی داند که گوگل چگونه قدرت یک سایت را مشخص می کند ولی بازخورد هایی در زمینه امتیاز دهی دریافت می شود به وضوح نشان می دهد که این یکی از المان های رتبه دهی گوگل است.

لینک هایی که به سایت شما داده می شود (چه از سایت های مرجع و چه از سایت های دیگر و یا شبکه های اجتماعی) و معیار های تعاملی سایت (تعداد کلیک بر روی سایت شما و به اشتراک گذاری آن)؛ همگی قدرت سایت شما را تعیین می کنند. البته توجه داشته باشید، همانطور که این موارد باعث رشد سایت شما می شود، سئو منفی می تواند سایت شما را تخریب کند!

میزان مشارکت در سایت شما (Te – Engagement)

اثربخشی سایت ارتباط کاملا مشخصی با بازدید کننده گان سایت شما دارد و موتور های جستجو سعی میکنند میزان آن را توسط المان های مختلف مورد بررسی قرار دهند.

برای مثال؛ چقدر کاربران در سایت شما صبر کرده اند؟ آیا بعد از ورود به سایت شما، از آن خارج شدند و به سایت دیگری رفتند؟ این یکی از المان های گوگل برای تعیین اثربخش بودن سایت شما است، اینکه محتوا یا محصول شما توانسته بر روی مخاطب اثر بگذارد و آنرا در خود نگه دارد یا خیر.

یکی دیگر از المان های دیگر گوگل میزان کلیک شما در سایت است، برای مثال آیا وقتی کاربر به سایت شما مراجعه کرد، صفحات دیگر سایت شما را نیز دیده است؟ چند صفحه؟ چه میزان در هر کدام صبر کرد است؟

یکی از مهمترین المان های گوگل رفتار مخاطبان در سایت شما است. برای مثال آیا پیغامی برای شما درج کرده اند؟ آیا در شبکه های اجتماعی خود آنرا به اشتراک گذاشته اند؟

موتور های جستجو معمولا بر روی این رفتار ها بسیار حساس هستند و کارهای سئو سیاه شما را جریمه خواهد کرد، ولی در کل می توانید این اطمینان را داشته باشید که این کار بر روی سئو سایت شما تاثیر خوبی خواهد داشت.

تاریخچه سایت (Th – History)

موتور های جستجو دائما به سایت شما سر خواهند زد و نحوه عملکرد سایت شما را مورد بررسی قرار می دهند.

آیا شما به تازگی لینکی به سایت جدیدی داده اید که در حوزه شما فعالیت می کند؟ آیا جدیدا محتوایی تولید کرده اید که تا به حال به آن نپرداخته باشید؟ تمامی این موارد هشدار هایی هستند که گوگل دریافت می کند و بر اساس آنها رتبه سایت شما را بالا و یا پایین می‌برد.

پس سایت خود را مجددا تغییر دهید و آنرا بر اساس میل کاربران سایت خود ایجاد کنید.

اگر شما دارای دامنه ای هستید که در گذشته سایت هایی با موضوع های مختلف با آن بالا بوده است و جریمه هم شده باشد، بسیار بعید است که بتواند در موتور جستجو دوباره رتبه خوبی کسب کند.

اگر شما سایتی را با آتوریتی بالا پیدا کردید که در رتبه های بالای گوگل نیز حضور دارد و از زمان ایجاد دامنه، فقط بر روی یک موضوع فعالیت داشته است، این دامنه ارزش آنرا دارد که چند هفته یا چند ماه آنرا زیر نظر بگیرید و آنرا برای کسب و کار خود خریداری کنید.

 

دسترسی سریع به سرفصل های آموزش پایه سئو:

فصل ۱: فاکتور های تولید محتوا

فصل ۲: ساختار سایت

فصل ۳: بهینه سازی کد های html

فصل ۴: افزایش رتبه سایت

فصل ۵: لینک سازی

فصل ۶: شخصی سازی سایت

فصل ۷: مهندسی شبکه های اجتماعی

فصل ۸: جریمه های گوگل

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / ۵٫ Vote count:

ارسال نظر