مقالاتوبلاگ

مهندسی شبکه های اجتماعی

توسط ۱۴/۰۱/۱۳۹۸ بدون نظر
مهندسی شبکه های اجتماعی

لینک سازی خارجی برای سئو سایت بسیار با اهمیت است ولی به مرور زمان این لینک ها به دلایل مختلفی ارزش خود را از دست میدهند. برخی از سایت ها لینک های شما را حذف می کنند و برخی دیگر از لینک های شما ممکن است اسپم شناخته شود و برخی از سایت ها که به خرید و فروش لینک مشغول هستند، می توانند با لینک دادن به شما، به سایت شما آسیب بزند.

شما می توانید محتوا های خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا مردم به آنها رای بدهند. شبکه های اجتماعی به دلیل تاثیر گذاری زیاد آن بر روی مخاطبان، تاثیر بسیار زیادی نیز بر روی سئو سایت شما خواهد داشت.

گوگل به انتشار محتوای شما در شبکه های اجتماعی ارزشی قائل نمی شود بلکه به میزان انتشار آن توسط سایر افراد است که به شما اعتبار می دهد. بر اساس بازخورد ها و نظر بسیاری از متخصصان حوزه سئو و بازاریابی شبکه های اجتماعی، میزان لایک و اثربخشی شبکه های اجتماعی بر روی سئو سایت شما تاثیر مستقیم دارد.

انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی می تواند همراه با لینک باشد و به این واسطه می توانید میزان ورودی های سایت خود را افزایش دهید.

شهرت در شبکه های اجتماعی (Sr – Social reputation)

همانطور که تمامی لینک ها برای موتور های جستجو یکسان نیست، تمامی صفحات اجتماعی نیز باهم یکسان نیستند. هر کسی می تواند صدها صفحه در شبکه های اجتماعی ایجاد کند و از آن برای تبلیغات سایت خود استفاده کند! چه چیزی باعث می شود تا چنین کاری را انجام ندهند؟

در حقیقت راهی برای این کار وجود ندارد و این راهی ساده برای کسب و کارها است، آنها می توانند چند دوست که کیفیت اکانت آنها نیز خوب باشد پیداکنند و محتوا های خود را در کانال یکدیگر به اشتراک بگذارند.

بهترین روش این است که شما کانالی برای خود ایجاد کنید و محصولات خود را در آن به صورت اختصاصی منتشر کنید تا بتوانید توسط آن شهرت کسب نمایید. پس حضور قانونی و درست در شبکه های اجتماعی برای افرادی که وب سایت دارند بسیار با اهمیت است تا افرادی که کمتر با آنها آشنا شده اند را به سمت خود جذب کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی (Ss – Social shares)

انتشار زیاد پست دقیقا مانند لینک های با کیفیت با ارزش است. زمانی که لینکی در سراسر وب منتشر می شود گوگل تصور می کند که این محتوا بسیار ارزشمند بوده است که مخاطبان آنرا با یکدیگر به اشتراک می گذارند، پس به آن پست ارزش بالاتری نسبت به پستی که اصلا به اشتراک گذاری مجدد نشده است میدهد.

بهترین حالت زمانی رخ میدهد که کاربران توسط پست های شبکه های اجتماعی، به سایت شما مراجعه کنند.

اشتراک گذاری مجدد کار بسیار سختی است و اگر شما اکانت تویتر یا فیس بوک با مخاطبان زیاد نداشته باشید نمی‌توانید آن را درک کنید. محتوا های شما اگر لینک مستقیم به سایت شما نداشته باشند هیچ کمکی نمی تواند به سئو سایت شما بکند!!!.

 

دسترسی سریع به سرفصل های آموزش پایه سئو:

فصل ۱: فاکتور های تولید محتوا

فصل ۲: ساختار سایت

فصل ۳: بهینه سازی کد های html

فصل ۴: افزایش رتبه سایت

فصل ۵: لینک سازی

فصل ۶: شخصی سازی سایت

فصل ۷: مهندسی شبکه های اجتماعی

فصل ۸: جریمه های گوگل

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / ۵٫ Vote count:

ارسال نظر