مقالاتوبلاگ

شخصی سازی سایت

توسط ۱۴/۰۱/۱۳۹۸ بدون نظر
شخصی سازی سایت

در گذشته تمامی افراد می توانستند یک مطلب یکسانی را ببینند ولی امروزه دیگر چنین نیست و شما نه در گوگل و نه در bing می توانید چنین چیزی را ببینید زیرا نتایج جستجو براساس افراد رتبه بندی و شخصی سازی شده است، به همین دلیل نتایج بازگردانده شده از یک عبارت لزوما یکسان نیست.

البته در بیشتر موارد نتایج مشابه هستند و منظور ما شخصی سازی کامل نیست!

شخصی سازی بر اساس کشور (Pc – Country)

یکی از ساده ترین روش های بهینه سازی نتایج جستجو، بررسی کشور مخاطبان سایت است. برای مثال اگر در آمریکا عبارت “football” سرچ شود، شما شاهد نتایج فوتبال آمریکایی خواهید بود ولی در کشور انگلیس بجای عبارت “football” از عبارت “soccer” باید استفاده کنید.

اگر سایت شما با فرهنگ و گویش آن کشور مطابقت نداشته باشد، شانس بسیار کمی برای پیروزی در این مبارزه را خواهید داشت. اگر شما می خواهید این قابلت را به سایت خود بدهید، باید روی سئو بین المللی (سئو سایت های چند زبانه)  تمرکز کنید.

شخصی سازی بر اساس منطقه (Pl – Locality)

شخصی سازی گوگل در حد کشور ها نمانده است بلکه این شخصی سازی ها در سطوح شهر های مخاطبان سایت نیز انجام می شود برای مثال اگر سایت دنیای دیجیتالی با عبارت “سئو ” در تهران رتبه ۱ گوگل را داشته باشد، دلیلی بر داشتن رتبه ۱ در استان اصفهان یا مشهد نیست!!!

پس در این صورت شما باید سئو سایت خود را بر اساس فرهنگ و نحوه جستجوی افراد آن شهر نیز مطابق کنید تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

شخصی سازی بر اساس تاریخچه (Ph – Personal history)

افراد با چه عباراتی این سایت را پیدا کرده اند و بر روی آن کلیک کرده اند؟ چه سایت هایی معمولا دیده می شوند؟

اینگونه سوالات و نحوه عملکرد مخاطبان در زمینه انتخاب کلمات و سایت هایی که با آن کلمات جستجو می شوند، یکی از عوامل شخصی سازی سایت برای مخاطبان است. برخلاف شخصی سازی کشور و شهر، شخصی سازی نتایج جستجو بر اساس تاریخچه جستجوی شما کار بسیار سخت و دشواری است.

در عوض این کار بسیار برای اثر بخشی و شفافیت در برند سازی بسیار موثر است. زمانی که کاربران کلمه مرتب با شما را جستجو می کنند، اگر تجربه خوبی با شما داشته باشد، قطعا به شما مجددا مراجعه خواهد کرد و این به مرور زمان باعث خواهد شد تا نام تجاری شما تبدیل به برند شود.

این کار باعث می شود که سایت شما تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان شما داشته باشد و در عوض اگر مخاطبان، سایت شما را لایک و در شبکه های اجتماعی منتشر کنند، سایت شما نیز قوی تر دیده خواهد شد.

 

دسترسی سریع به سرفصل های آموزش پایه سئو:

فصل ۱: فاکتور های تولید محتوا

فصل ۲: ساختار سایت

فصل ۳: بهینه سازی کد های html

فصل ۴: افزایش رتبه سایت

فصل ۵: لینک سازی

فصل ۶: شخصی سازی سایت

فصل ۷: مهندسی شبکه های اجتماعی

فصل ۸: جریمه های گوگل

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / ۵٫ Vote count:

ارسال نظر