مقالاتوبلاگ

لینک سازی

توسط ۱۴/۰۱/۱۳۹۸ بدون نظر
لینک سازی

اولین تخصص خارج از سایتی که بر روی سئو سایت شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود، لینک سازی است. گوگل اولین موتور جستجویی نیست که به لینک سازی اهمیت می دهد بلکه نقطه تفاوت گوگل با سایر مرورگر های قبل از خود، آنالیز لینک ها، تعیین اعتبار آنها و در نهایت دادن اعتبار به سایت شما است.

اگر شما می خواهید بدانید چگونه لینک ها بر روی سایت شما تاثیر می گذارند، پیشنهاد می کنیم وبینار تاثیر لینک سازی بر روی وب سایت را ببینید.

کیفیت لینک (Lq – Link quality)

اگر شما بیمار شده باشید، چگونه می توانید از میان ۵۰ پزشک که به شما معرفی می شود یکی را انتخاب کنید تا راهی مطب ایشان شوید؟ احتمالا تجربه خیلی بدی در این زمینه داشته اید!

شما می توانید بر روی تبلیغات یک دکتر نظر بدهید و میزان تجربه آن شخص را بررسی کنید ولی اگر شخصی که به آن اعتماد دارید یا پزشک مطرحی یکی از این پزشک ها را معرفی کند قطعا به آن اعتماد بیشتری نسبت به قبل خواهید داشت!

همین اتفاق نیز در موتور های جستجو اتفاق می افتد و گوگل شروع به شمارش لینک ها می کند (بجز لینک هایی که توسط nofollow و روش های دیگر بسته شده باشند)، ولی میزان اعتماد به اندازه مثالی که مطرح شد نیست زیرا هرچه میزان لینک ها بیشتر شود، وزن آن می تواند تعیین کننده کیفیت سایت شما باشد.

کیفیت لینک چیست؟ لینک های مرتبط با شما می تواند در هر جایی باشد، چه در سایتی خبری و چه در یک بلاگ. المان اصلی کیفیت لینک شما، ارتباط محتوایی سایتی که به شما لینک داده است، با محتوای سایت شما است. دریافت لینک از سایتی که در زمینه کاری شما فعالیت دارد می تواند امتیاز بالایی را برای شما به همراه داشته باشد.

متن لینک یا انکرتکست (Lt – Link text/anchor text)

سایت آمازون میلیون ها لینک ورودی دارد ولی آیا تا به حال برای شما سوال شده است که چرا بر روی عبارت “قایق” رتبه ای نتوانسته است کسب کند ولی بر روی عبارت “کتاب” رتبه دارد؟ سایت آمازون با عنوان شهر کتاب مشهور شده است و لینک های بسیاری در حوزه کتاب به این سایت وارد شده است ولی از آنجایی که این سایت قایقی به فروش نمی رساند لینکی نیز ندارد!

همانطور که شما در دنیای واقعی میخواهید کتابی را به کسی معرفی کنید از نام کتاب و یا نویسنده آن استفاده می کنید و می گویید می توان آنرا از فلان کتابفروشی تهیه کرد؛ در دنیای دیجیتالی نیز شما می توانید با نام آن کتاب به سایت کتاب فروشی مربوطه لینک بدهید تا مردم بتوانند سایت مورد تایید شما را بشناسند و از آن خرید کنند. (به این متن، اصطلاحا انکرتکست گفته می شود.)

شما معمولا نمی توانید بر روی کلماتی که مردم با آن وارد سایت شما می شوند کنترلی دقیق داشته باشید، به همین جهت بهتر است با کلمات کلیدی ای به صورت انکرتکست آنها را به سایت خود راهنمایی کنید.

میزان لینک ها (Ln – Number of links)

سایت های زیادی وجود دارند که با لینک سازی زیاد، در سئو سایت خود به موفقیت رسیده اند. شما برای لینک سازی باید به این نکته دقت داشته باشید که دریافت لینک از ۱۰۰۰ سایت بهتر از سایت قوی ای است که به ۱۰۰۰ تا سایت لینک داده است!!!

در گذشته داشتن تعداد زیاد لینک بسیار پر اهمیت بود ولی امروزه لینک ها باید به صورت پیوسته و مرتبط باشند تا ارزش سایت شما را بالا ببرند.

لینک سازی به صورت ویروسی بسیار بر روی سایت شما تاثیر گذار خواهد بود و امروزه تا حد زیادی، موتور های جستجو این نوع لینک سازی ها را می توانند تشخیص دهند.

هرگز از نرم افزار ها و بلاگ های اسپم برای لینک سازی استفاده نکنید! این مسیر ها به شما آسیب خواهند‌زد واگر امروز شناسایی نشوید، مطمئن باشید در آپدیت های بعدی گوگل آسیب خواهید دید.

 

دسترسی سریع به سرفصل های آموزش پایه سئو:

فصل ۱: فاکتور های تولید محتوا

فصل ۲: ساختار سایت

فصل ۳: بهینه سازی کد های html

فصل ۴: افزایش رتبه سایت

فصل ۵: لینک سازی

فصل ۶: شخصی سازی سایت

فصل ۷: مهندسی شبکه های اجتماعی

فصل ۸: جریمه های گوگل

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / ۵٫ Vote count:

ارسال نظر