مقالاتوبلاگ

بهینه سازی کد های html

توسط ۱۳/۰۱/۱۳۹۸ بدون نظر
بهینه سازی کد های html

تمامی وب سایت ها برای نمایش در اینترنت باید از کدهای html استفاده کنند و یکی از فاکتور های امتیاز دهی موتور های جستجو، همین کدهای html است. در ادامه به برخی از مواردی که به شما کمک می کند تا امتیاز بیشتری کسب کنید را بررسی خواهیم کرد.

تگ عنوان (Ht – HTML title tag)

تصور کنید که هزار جلد کتاب نوشته اید و برای هر یک از آنها عنوان منحصر به فردی قرار داده اید. چگونه مخاطبان شما می توانند بین این عنوان ها تفاوت قائل شوند و کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنند؟

حالا تصور کنید باز به همان میزان کتاب نوشته اید و عنوان منحصر به فردی برای آنها انتخاب کرده اید ولی عنوان های شما به خوبی کتاب های شما را توصیف نمی کنند؛ آیا کاربران شما می توانند تشخیص بدهند کدام عنوان برای کدام کتاب است؟

تگ عنوان یکی از تگ های بسیار مهم در سئو است و همیشه هم برای موتور های جستجو مهم خواهد ماند. همانطور که در مثال بالا دیدید، این تگ بسیار با اهمیت است و توصیف کننده محتوای شما می باشد.

برای اینکه بدانید چگونه title خوبی بنویسیم، این ویدئو را از دست ندهید.

تگ متای توضیحات (Hd – The meta description tag)

یکی از قدیمی ترین و پر کاربرد ترین متا تگ ها، متاتگ description یا همان عنوان است. شما به واسطه این تگ می توانید اطلاعاتی در خصوص محتوای صفحه مربوطه سایت خود بنویسید تا زمانی که در موتور جستجوی گوگل دارای رتبه شدید، این توضیحات در قسمت پایین لینک سایت شما نمایش داده شود.

اگر بخواهیم این تگ را با همان مثال کتاب مقایسه کنیم، کار اطلاعات پشت کتاب را برای شما انجام می دهد.

به صورت تکنیکی این متاتک تاثیری بر روی سئو شما ندارد ولی از آنجایی که این متن به مخاطب نمایش داده می شود و شما با استفاده از این متن می توانید مخاطبان خود را به کلیک بر روی سایت ترقیب کنید، ما آنرا به عنوان یکی از عوامل موثر در پیروزی شما برای کسب جایگاه برتر در نتایج جستجو قرار داده ایم.

کلمات کلیدی شما در قسمت توضیحات برای کاربران در موتور های جستجو برجسته می شود تا بتواند نظر آنها را به خود جلب کند. در صورتی که شما این متا تگ را تولید نکنید، خود گوگل به صورت اتوماتیک آنرا تکمیل خواهد کرد، پس بهتر است این کار را انجام دهید.

ساختار داده ای (Hs – Structured data)

شما با هیچ زبان برنامه نویسی ای نمی توانید به موتور های جستجو بفهمانید که درباره چه موضوعی صحبت می کنید چرا که موتور های جستجو از کد های نشانه گذاری (markup code) استفاده می کنند و تنها قادر به خواندن آن هستند. شما با کد های نشانه گذاری می توانید جزئیات و ساختار محتوای سایت خود را به موتور های جستجو معرفی کنید.

معمولا نتیجه این کار، ترجمه سایت برای گوگل است که با نام (rich snippet) شناخته می شود. ساختار داده شامل فاکتور هایی است که گوگل با فرواخوانی آنها، نقاط قوت سایت شما را به کاربر نمایش می دهد تا سایت شما کارایی بیشتری داشته باشد.

یکی از این فاکتور ها میزان امتیاز دهی و دیدن صفحه مربوطه است که معمولا آنرا به شکل ستاره دیده اید.

ساختار داده ای یکی از فاکتور های تاثیر گذار بر روی موفقیت شما است. این نکته های کوچک در موتور های جستجو می تواند چشم مخاطبان را به سوی شما هدایت کند و موجب موفقیت شما شود.

تگ های هدر (Hh – Header tags)

عنوان ها موجود در این صفحه را می بینید؟ در بالای صفحه عنوان مقاله موجود می باشد که نشان دهنده موضوع کلی مقاله است؛ این عنوان با تگ h1 ایجاد می شود. سر تیتر هایی که برای هر بخش مشخص کرده این نیز با h2 نشانه گذاری می شوند.

این تگ ها به عنوان کلید شناسایی محتوای شما عمل می کنند و در سئو سایت شما بسیار تاثیر گذار هستند و نشاندهنده این است که سایت شما در چه موضوعی بحث می کند.

اگر کلمه کلیدی شما در header سایت شما موجود باشد، شانس شما در گرفتن بهترین جایگاه در موتور جستجوی گوگل کمی بالاتر خواهد بود.

بدون شک این کار به برخی افراد کمک کرده است تا رتبه های خوبی کسب کنند ولی هنوز بسیاری از وب سایت ها این کار را انجام نداده اند.

 

دسترسی سریع به سرفصل های آموزش پایه سئو:

فصل ۱: فاکتور های تولید محتوا

فصل ۲: ساختار سایت

فصل ۳: بهینه سازی کد های html

فصل ۴: افزایش رتبه سایت

فصل ۵: لینک سازی

فصل ۶: شخصی سازی سایت

فصل ۷: مهندسی شبکه های اجتماعی

فصل ۸: جریمه های گوگل

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / ۵٫ Vote count:

ارسال نظر